Muziejų naktis M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje
Nuo 2005 metų rengiama tarptautinė muziejų bendruomenės akcija „Europos muziejų naktis”, kurios
tikslas – atverti muziejus neįprastu laiku, kai paprastai jie nedirba, supažindinti lankytojus su parodomis, edukacine veikla ir atrasti gyvą, kitonišką muziejų. Jau antrus metus M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus įsijungia į tarptautinę muziejų naktį ir organizuoja nemokamus renginius druskininkiečiams ir miesto svečiams.
Gegužės 21 dieną, netrukus po vidurdienio, muziejus duris atvėrė vaikams ir jų tėveliams su programa „Ateik ir veik“. Jos metu vaikai iš kamštelių kūrė mėlynosios rožės mandalą, obelų sodelyje piešė ant molbertų ir muziejaus kiemelyje ieškojo paslėptų Čiurlionio laivelių su saldžiaisiais prizais. Galiausiai visi buvo pakviesti į nemokamą ekskursiją po muziejų, kuri baigėsi viktorina, palikusią visiems smagių atsiminimų. Toliau sekė bendra programa visiems muziejaus lankytojams. Žaviosios gidų grupės „Artelė“ ponios kvietė į spektalį, teatralizuotą ekskursiją „Pasaulis, kaip didelė simfonija…“ Muziejaus sodelyje sutiktos Čiurlionio seserys Valerija ir Jadvyga vaizdžiai pasakojo apie talentingą brolį, kitus šeimos narius ir pakvietė žiūrovus pasivakščioti Čiurlionio takais Druskininkuose… Visi stojo nuo kėdžių ir patraukė į miestą. Sutiktų panelių Kersnurskyčių, miestiečių ir kitų personažų pasakojimai sugrąžino į laikmetį kuomet gyveno ir kūrė Mikalojus Konstantinas Čiurlionis.
Vakaro staigmena tapo studijos „Mikutis“ pučiamųjų instrumentų koncertas, vadovaujamas Druskininkų kultūros puoselėtojo premijos laureato Juozo Mikolainio. Žydinčiame muziejaus kiemelyje skambėjo klasikinės ir populiariosios muzikos kūriniai, aranažuoti saksofonų kvartetui ir išilginių fleitų konsortui. Dalyvavo respublikinio J. Pakalnio jaunųjų atlikėjų pučiamaisiais instrumentais konkurso laureatai: Dominykas Kišonas, Liaunas Bagdonavičius ir M. K. Čiurlionio meno mokyklos auklėtinis Agnius Žėkas. Saksofonų kvartetui talkino buvęs studijos auklėtinis, LNK televizijos projekto „Kelio į žvaigždes“ nugalėtojas, Druskininkų Deimantinio choro generolas Anatolijus Oleinik. Profesioionaliai atliekamos, visiems gerai pažįstamos melodijos (A. Vivaldžio Pavasaris, M. K. Oginskio Polonezas, Pensilvanijos polka ir kt.), nuotaikingi ansamblio vadovo Juozo Mikolainio pasakojimai, puikus oras ir žydinti gamta sukūrė šventinę Muziejų nakties nuotaiką. Vakarėjant programa iš Čiurlionių obelų sodo persikėlė į patį muziejų, kuriame buvo pristatyta Dr. Ramutės Rachlevičiūtės knyga „Barbora Didžiokienė. Mažosios
dailininkės prisiminimai“. Dalyvavo ir pati knygos autorė, kuri su dideliu užsidegimu vaizdžiai pasakojo dailininkės B. Didžiokienės biografijos detales ir skaidrių pagalba pristatė jos paveikslus. Savo įspūdžiais ir pastebėjimais dalijosi daugiametis muziejaus direktorius, knygos apie dailininką Vladą Didžioką autorius, Adelbertas Nedzelskis. Toliau sekė skaitymų ir improvizacijų vakaras, skirtas Sofijos Čiurlionienės-Kymantaitės 130-ųjų gimimo metinių paminėjimui. M. K. Čiurlionio memorialinio muziejaus administracija džiaugiasi druskininkiečių aktyviu dalyvavimu Muziejų nakties renginiuose, o neatvykusius šiais metais lauks prisijungiant kitais.
Regina Stankevičienė