Druskininkų „Bočiai“ stebina aktyvumu ir veiklų įvairove

Druskininkų „Bočiams“ aktyvumo ir veiklų įvairovės galima tik pavydėti! Regis, visur jų pilna, visur jie spėja. Čia, žiūrėk, koncertuoja Druskininkų erdvėse, čia kviečiami šokti ar dainuoti į Marijampolę, Alytų ar Vilnių. Niekas turbūt nesistebi, kai jie draugiškai keliauja ne tik po šalį, bet ir į užsienį. O artimiausiu metu, pasak „Bočių“ vadovės Zitos Jančiauskienės, linijinių šokių būrelio šokėjos planuoja kelionę net į Italiją ir Lenkiją, kur dalyvaus šokių festivaliuose.

 

Tarp Lietuvos senjorių vis labiau populiarėja linijiniai šokiai, o būtent Druskininkų „Bočių“ šokėjos pirmosios iš „Bočių“ pradėjo juos šokti/Roberto Kisieliaus nuotrauka

 

Visą vasarą aktyvieji Druskininkų senjorai keliavo, lankė sporto užsiėmimus. Liepą ilsėjosi tik „Kraitės“ ir „Žodžio meno“ klubų nariai. O rugpjūtį vėl visi susibūrė aktyvioms ir įdomioms veikloms, repeticijoms ir bendravimui.

„Su mumis labai noriai bendrauja visos Lietuvos „Bočiai“, dažnai atvyksta į svečius, ypač vasarą. Jie vaikšto po K. Dineikos sveikatingumo parką, grožisi aplinka ir mums pavydi, kad galime naudotis tokiomis vietomis, sportuoti, medituoti. Smagu, kad Druskininkų grožį svečiams padeda pamatyti mūsų nauja gidė – buvusi gydytoja Violeta Valskienė, kuri labai nuoširdžiai pasakoja apie kiekviena objektą“, – pasakojo Druskininkų „Bočių“ vadovė Z. Jančiauskienė.

Aktyviuosius Druskininkų senjorus nuolat lydi daina. Z. Jančiauskienė sakė, kad moterų vokalinio ansamblio  „Druskelė“ repertuare – daugiau kaip 100 lietuvių liaudies ir įvairių autorių dainų, mišraus ansamblio – daugiau kaip 150. Šiemet „Bočiai“ atlieka daug patriotinių dainų, skirtų Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. „Džiaugiamės, kad labai daug jų mokame. Jei tik pasitaiko kokia proga, pasirėdome tautiniais rūbais ir iš širdies jas dainuojame“, – pasakojo „Bočių“ kolektyvų nariai.

Druskininkų „Bočių“ kolektyve – per 200 narių, kurių amžius – nuo 65-erių metų iki 90-ies ir daugiau. Aktyviausiai veikloje dalyvauja apie 100 senjorų. Labai daug žmonių dalyvauja savanoriškoje veikloje. „Mes tuo labai didžiuojamės, dėkojame tiems žmonėms, – sakė Z. Jančiauskienė. – „Bočių“ moterys noriai lanko buvusius narius, kurie dėl sveikatos jau nepajėgia aktyviai dalyvauti mūsų veikloje, renginiuose, bendrauja su jais, kad šie nesijaustų vieniši, užmiršti, atitrūkę nuo mūsų gyvenimo.“

„Bočių“ vadovė sakė esanti dėkinga už dėmesį ir palaikymą Druskininkų savivaldybės, įvairių įstaigų vadovams, jaunimui, kurie dalyvauja bendruose su „Bočiais“ renginiuose: „Jaučiamės esantys reikalingi. Turime puikias sąlygas įvairioms veikloms. O ko senam žmogui daugiau reikia? Dėmesio, bendravimo, galimybės išeiti į žmones. O ką reiškia tokio amžiaus žmonėms, sulaukti, pavyzdžiui, pakvietimo šokti linijinius šokius Italijoje, kurioje rengiamas „Auksinio amžiaus“ festivalis. Ten šoksime su žmonėmis iš viso pasaulio. Dar šoksime Lenkijoje, Punske!“

Vasarą koncertuoti buvo kviečiami visi „Bočių“ kolektyvai: ir mišrus ansamblis, ir „Druskelė“, ir linijinių šokių šokėjos. Tarp Lietuvos senjorių vis labiau populiarėja linijiniai šokiai, o būtent Druskininkų „Bočių“ šokėjos, kaip sakė jų vadovė, pirmosios iš šalies senjorių pradėjo juos šokti.

„Bočiai“ juokauja, kad jie tiek užsiėmę šokiais, dainomis, sportu, kad sirgti ar kalbėti apie ligas tiesiog nebelieka laiko. Jiems svarbu parodyti, kad ir garbaus amžiaus sulaukus daug kas įmanoma, svarbiausia – stengtis ir nepasiduoti.

„Norėčiau pakviesti, kad daugiau Druskininkų senjorų ateitų pas mus ir dalyvautų veikloje, kuri yra labai įvairi. Veikia nemažai klubų, kuriuose galima dalyvauti pagal savo pomėgius ir sugebėjimus. Veikia mišrus ansamblis, moterų vokalinis ansamblis „Druskelė“, „Linijinių šokių“, „Kraitės“ ir „Žodžio meno“ klubai, „Pasagos mėtymo“. Daugiau informacijos apie dalyvavimą „Bočių“ veikloje galite sužinoti, paskambinę telefonu 8 618 38292“, – sakė Z. Jančiauskienė, patikindama, kad Druskininkų „Bočiai“ ir toliau aktyviai dalyvaus bendruomenės gyvenime.

 

„Mano Druskininkai“ informacija